Zakład pogrzebowy we Wrocławiu

Śmierć bliskiej osoby jest dla całej rodziny ekstremalnie smutnym przeżyciem. Niestety nie da się wtedy myśleć o formalnościach związanych z organizacją pogrzebu.

Oferta usług pogrzebowych

Wielu ludzi nie ma też w tym żadnego doświadczenia, dlatego zakład pogrzebowy Witwicka oferuje swoją pomoc przy organizacji. Firma działa na rynku od 1973 roku i od tego czasu cechuje ją bardzo wysoka jakość usług.

Witwicka Zakład Pogrzebowy Wrocław

Oferta obejmuje także transport zwłok do zakładu, niezależnie od tego, czy zmarły znajduje się na terenie kraju, czy też za granicą. Zakład pogrzebowy dysponuje dużą flotą odpowiednio przystosowanych pojazdów.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że ciało zmarłego musi być właściwie przygotowane do uroczystości pogrzebowych oraz głównej ceremonii pochówku. Firma zajmuje się także montażem i sprzedażą nagrobków oraz produkcją trumien oraz urn drewnianych. Warto dodać, że zakład wykonuje również wieńce na specjalne zamówienie rodziny.

Koszty uroczystości pogrzebowej mogą być zdecydowanie niższe, ponieważ wszystkie usługi można wykonać tak naprawdę w jednym miejscu. Jest to też duży komfort dla rodziny, która nie musi jeździć z miejsca na miejsce i dopełniać formalności. Należy pamiętać, że za wszystkie formalności związane z pogrzebem odpowiedzialny jest zakład pogrzebowy. Sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana, jeżeli osoba zmarła za granicą.

Nie jest to jednak problem, ponieważ zakład pogrzebowy Witwicka może ciało sprowadzić do Polski. Tradycyjny pochówek oraz pochówek z kremacją to najważniejsze usługi oferowane przez firmę Witwicka. W Polsce kremacja zwłok cieszy się coraz większą popularnością, ale dalej przeważają pochówki tradycyjne.

Widać to bardzo dobrze na Dolnym Śląsku, gdzie tradycyjne grzebanie zmarłych w ziemi jest bardzo mocno zakorzenione w kulturze i światopoglądzie. Tłumaczenie dokumentów u tłumacza przysięgłego to również domena zakładów pogrzebowych. Warto wyróżnić także trumny transportowe z metalowymi wkładami.

Przechowywanie ciała zmarłego

Chłodnia jest miejscem, w którym przechowywane jest ciało do dnia pogrzebu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że rodzina może rozłożyć koszty usług pogrzebowych i cmentarnych na raty, które będzie można spokojnie spłacić.

Zadaniem pracowników zakładu pogrzebowego jest wykonanie podstawowych zabiegów kosmetycznych. Jest to przede wszystkim mycie, czesanie, golenie oraz wykonanie makijażu. Istotne jest także dopełnienie formalności cmentarnych oraz odpowiednie przygotowanie trumny. Na rynku można znaleźć trumny z drewna dębowego, sosnowego oraz lipowego.

Według powszechnej opinii trumny dębowe są najbardziej wytrzymałe. Pogrzeb to ostatnie pożegnanie z osobą bliską naszemu sercu, która musiała odejść z tego świata. Jest to też ostateczny hołd, który jesteśmy w stanie złożyć. Dla rodziny jest to naprawdę bardzo trudny czas, dlatego całkowicie normalne jest przeżywanie żałoby.

Pracownicy zakładu pogrzebowego Witwicka doskonale to rozumieją, dlatego są w stanie wczuć się w sytuację drugiej osoby. Empatia jest bardzo ważna, dlatego każdy pracownik wyróżnia się wysoką kulturą osobistą oraz taktem.

Rodzaj pogrzebu

W zależności od wyznania zmarłego, pogrzeb tradycyjny może być świecki lub wyznaniowy. Firma zajmuje się organizacją pogrzebów we Wrocławiu, a także w innych miastach zlokalizowanych w województwie dolnośląskim. Pracownicy zakładu muszą zadbać o to, żeby uroczystość była zaplanowana perfekcyjnie. Należy także pamiętać o doborze odpowiednich akcesoriów pogrzebowych.

Wśród najważniejszych akcesoriów można wymienić trumnę oraz strój dla zmarłego. Kremacja jest możliwa, jeśli rodzina zmarłego wyrazi pisemną zgodę. Na uwagę zasługuje fakt, że proces spopielania zwłok odbywa się automatycznie pod nadzorem komputera. W czasie kremacji nie wydziela się żaden dym, ani zapach. Warto dodać, że skremowanie ciała wychodzi taniej niż klasyczny pogrzeb.

Trzeba kupić odpowiednią trumnę do kremacji oraz uiścić opłatę w krematorium rzędu 400-600 zł. Należy również pamiętać o dostarczeniu niezbędnych dokumentów, między innymi zaświadczenia o braku rozrusznika serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *