Zasiłek pogrzebowy

Organizacja pogrzebu nie jest tania, dlatego wiele osób stara się o zasiłek pogrzebowy, który ułatwia im zapłacenie za całą ceremonię oraz dodatki. Kiedy umrze ktoś z rodziny, należy zapewnić mu godny pochówek, a więc kupić trumnę lub urnę, pomyśleć o nagrobku, kwiatach, odzieży żałobnej. Gdy na pogrzeb przyjeżdża rodzina z daleka, trzeba tę rodzinę ugościć, dlatego właśnie organizuje się stypy.

Koszty pogrzebu

Wszystko to kosztuje i to niemało. Koszt pogrzebu wraz z czynnościami pobocznymi często przewyższa pensję jednej osoby z rodziny. Zasiłek pogrzebowy jest możliwością dofinansowania kosztów pogrzebu, jednak czy każdy może starać się o takie świadczenie? Obecnie zasiłek pogrzebowy jest stałą kwotą wynoszącą 4 tysiące złotych i może się o niego starać  każdy. Wiadomo, że większy wydatek jednorazowy może poważni obciążyć budżet nawet średnio zamożnych rodzin. Dlatego też takie świadczenia przyznaje się dosyć często, mają one stanowić pomoc dla osób pogrążonych w żałobie, dla których sytuacja z dnia na dzień stała się znacznie trudniejsza.

Dofinansowanie pogrzebu

Niektóre firmy pogrzebowe pomagają swoim klientom starać się o zasiłek pogrzebowy, zyskując tym samym ich sympatię. Niestety wielu ludzi w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy, że w ogóle może się o niego starać, że istnieje możliwość sporego dofinansowania, które pozwoli utrzymać dobrą sytuację finansową. Nie każdy jest zamożny, jednak każdy zasługuje na dobry pochówek, dlatego warto starać się o zasiłek, który na pewno zostanie przyznany wszystkim osobom, które tego naprawdę potrzebują.

zasiłek pogrzebowy