Jak wyglądają pogrzeby zlecane zakładowi Memento Mori?

usługi pogrzebowe memento mori ochota

Maksyma „Memento Mori” jest znana ludzkości już od czasów średniowiecza. Istotnie, tak jak mówi to krótkie zdanie, nikomu nie wolno zapominać o śmierci, ponieważ każdego prędzej czy później ona dosięga. Powiedzenie „Pamiętaj o Śmierci” można jednak interpretować też w inny sposób, a mianowicie jako nawoływanie do niezapominania o zmarłych ludziach. Dlatego też celem zakładu pogrzebowego Memento Mori z Warszawy jest podtrzymanie pamięci o zmarłych poprzez wyprawianie im wspaniałych ceremonii pogrzebowych oraz profesjonalną opiekę nad grobami.

Jakie formy pogrzebu oferuje firma? Na jakim obszarze działa?

Dom pogrzebowy Memento Mori organizuje pogrzeby w niemalże wszystkich zakątkach Warszawy, niezależnie od tego, czy klienta interesują usługi pogrzebowe Ochota, czy też pochowanie nieboszczyka na Żoliborzu. Choć najczęściej klienci zakładu proszą pracowników o klasyczny pochówek w trumnie, to coraz częściej firma podejmuje się kremacji zmarłego i pogrzebu urnowego. Mieszkańcy stolicy doceniają też otwartość zakładu pod względem wiary religijnej, której skutkiem jest organizacja zarówno pogrzebów świeckich, jak i wyznaniowych.

Przewóz zmarłych w ofercie zakładu Memento Mori

Oczywiście aby móc zorganizować pogrzeb trzeba najpierw przewieźć ciało nieboszczyka do zakładu pogrzebowego. Firma nie ma z tym problemu, wykonując przewóz zwłok zarówno na terenie kraju, jak i międzynarodowo. Usługa jest wykonywana z pełnym profesjonalizmem oraz całodobowo, a ciała nieboszczyków zawsze trafiają do prywatnej chłodni zakładu Memento Mori o wysokim standardzie. Pracownicy dbają też aby w trakcie przewożenia okazywać ciału jak największy szacunek.

Przygotowanie nieboszczyka do ostatniego pożegnania

Przed wyprawieniem pogrzebu pracownicy zakładu Memento Mori w Warszawie Ochota zawsze dokładnie przygotowują zmarłego do ceremonii. Klienci mogą wybierać spośród bardzo szerokiej oferty odzieży pogrzebowej, a ciało nieboszczyka jest dokładnie pielęgnowane. Ponadto firma oferuje rodzinom żałobnym zarówno zakup trumny lub urny, jak i nagrobka dla zmarłego.

Ceremonia pogrzebowa w wykonaniu firmy Memento Mori

Należy wspomnieć, że dom pogrzebowy w Warszawie nie zajmuje się wyłącznie pochówkiem nieboszczyków, ale również organizacją wszelkich innych elementów pogrzebów. Mowa tu chociażby o oprawie muzycznej, przygotowaniu nekrologów i e-nekrologów, czy też wynajmie autokarów dla uczestników pogrzebu. Ponadto klienci zakładu pogrzebowego mogą kupić wieńce pogrzebowe, znicze i wiązanki, jak i wiele innych akcesoriów pogrzebowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *